Historia firmy

 

Firma „C.T. Service” prowadzi swoją działalność od stycznia 2003 roku. Powstała z myślą o obsłudze rozwijającego się rynku lotniczego w Polsce. Na początku swojej działalności firma skupiała się na dostawach chemii oraz narzędzi dla lotnictwa cywilnego.

Prowadząc swoją działalność zauważyliśmy, że jest również duże zapotrzebowanie na dostawców urządzeń do obsługi naziemnej statków powietrznych oraz elektroniki lotniczej, tak dla lotnictwa cywilnego jak również dla lotnictwa wojskowego, policji, straży granicznej i pogotowia lotniczego. Nawiązaliśmy współpracę z czołowymi światowymi producentami urządzeń do obsługi naziemnej samolotów i śmigłowców oraz elektroniki kabinowej. Rozpoczęliśmy wykonywanie dostaw dla PLL LOT oraz Komendy Głównej Policji, oddziałów straży granicznej: bieszczadzkiego, nadbużańskiego, podlaskiego oraz morskiego a także pogotowia lotniczego.

Zostały jednocześnie naszymi klientami takie zakłady jak: EADS PZL Warszawa, WSK PZL Rzeszów, WSK PZL Świdnik, WIZZAIR.

Rozpoczęliśmy jednocześnie procedurę ubiegania się o koncesję na obrót materiałami i technologiami o znaczeniu wojskowym i policyjnym. Koncesję tę otrzymaliśmy w czerwcu 2005 roku.

Na początku 2004 roku pojawił się pomysł na dostawy artykułów technicznych dla hoteli. Nawiązaliśmy współpracę z amerykańską firmą Leonard Parker Company, która zajmowała się m.in. budowaniem hoteli takich jak: Westin, Mariott, Sheraton. Rozpoczęliśmy realizować dostawy różnych artykułów technicznych w nowo otwieranych hotelach w Polsce oraz Ukrainie. Obecnie obsługujemy kilkadziesiąt hoteli, SPA oraz domów zdrojowych  w całej Polsce.

Od lutego 2006 do czerwca 2008 roku realizowaliśmy dostawy dla Polskich Linii Lotniczych LOT, kompletnego wyposażenia do obsługi naziemnej samolotów EMB 145, EMB 170, EMB175 i EMB 190 oraz B737 i B767.

W połowie 2006 roku zostaliśmy rekomendowani dla firmy Lockheed Martin, przez naszego dostawcę, największego na świecie producenta narzędzi  firmę SNAP-ON  jako firma, która najlepiej zadba o właściwą jakość dostaw narzędzi oraz urządzeń specjalnych do obsługi samolotów F-16. Od tego czasu jesteśmy stałym dostawcą do baz lotniczych F-16 w Polsce. W kwietniu 2007 roku rozpoczęliśmy procedurę wdrażania systemu ISO w naszej firmie. W sierpniu 2007 roku otrzymaliśmy certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001:2001 oraz międzynarodowego systemu IQNet.

Dzisiaj w tym zakresie zajmujemy się obsługą przemysłu: lotniczego, wojskowego, motoryzacyjnego oraz rynku hotelarskiego.

Specjalizujemy się w dostawach narzędzi, chemii oraz urządzeń specjalistycznych. Jesteśmy bezpośrednim importerem i dystrybutorem artykułów technicznych wielu producentów światowych.

Obsługujemy jeszcze zakłady przetwórstwa spożywczego, produkujące kosmetyki, browary, produkujące podzespoły dla motoryzacji i elektroniki.

 

Zarząd

Maciej Wlazło
Prezes Zarządu

Kadra Zarządzająca

Marzena Kowalczyk
Dyrektor Handlowy